Blackjack - reeglid ja parimad online kasiinod, kus seda mängu mängida

16/02/2022, 19:45

Blackjack on mäng, mida tuntakse ka nime "21" või "Pontoon" all ning mis on maailma kõige populaarsem kaardimäng. Suure populaarsuse on mängule toonud tema omapära, kus nii oskused kui ka õnn mängivad mõlemad olulist rolli. 

Ajalooliselt on mäng saanud suure tähelepanu ka suure avalikkuse huvi tõttu, mis seostub mälu ja kaartide lugemise oskusega, mis annab mängijatele eelise kasiino ees. Vaatame lähemalt, mida see mäng endast kujutab ja kuidas olla Blackjacki mängimisel edukas.

Parimad online kasiinod Blackjacki mängimiseks

Kuidas Blackjacki mängida?

Blackjacki reeglid on lihtsad, mäng on põnev ja strateegia on tähtis. Tegelikult on eksperdil, kes mängib matemaatiliselt täiuslikku mängu ja suudab kaarte lugeda, kasiino ees väike eelis.

Mängija eesmärk on diilerit võita, saades kaartidega võimalikult lähedale tulemusele 21, minemata sellest üle. Enne mängu algust asetab mängija määratud alale enda ette žetoonides panuse. Kui mängija on panuse teinud jagab diiler ühe kaardi avatuna mängijale ja teise endale. Seejärel jagatakse mängijale avatult veel üks kaart ja diiler võtab endale teise kaardi näoga allapoole.

Kui mängija kaks esimest kaarti on äss ja kümme (pildikaart või 10), siis on kahe kaardiga ta tulemus 21, mis on blackjack. Kui diiler ise ei saa Blackjacki maksab diiler mängijale poolteist korda panuse summast. Kui nii mängijal kui diileril on Blackjack on tulemuseks viik ja mängija saab oma panuse tagasi.

Ässa ja mõne muu kaardi kui kümnega kombinatsiooni tuntakse kui "pehmet kätt", sest mängija saab arvestada ässa kui 1 või 11 ja kas kaarte juurde võtta või mitte. Näiteks "pehme 17" (äss ja 6) korral on summa kokku 7 või 17. Kuigi 17 on hea käsi, võib mängija soovida saada paremat summat. Kui kaardi lisamine, lugedes ässa 11-ks, läheb üle 21 loeb mängija edasi ässa lihtsalt 1-ks ja jätkab mängimist jäädes tulemusele seisma või paludes diilerilt ükshaaval lisakaarte.

Kui diileri käe väärtus on 17 või rohkem, peab ta jääma seisma. Kui kokku on 16 või vähem, peab ta võtma järgmise kaardi. Diileri otsused toimuvad automaatselt kõigi mängude puhul, aga mängijal on endale alati võimalus võtta juurde üks või mitu kaarti.

Kui diiler läheb üle summa 21 on ta lõhki ja mängija võidab kui ta ise pole eelnevalt lõhki läinud sõltumata oma käe tulemusest. Kui mängija läheb lõhki võidab diiler sõltumata sellest, kas diiler ise läheb oma käega lõhki või mitte. Üldiselt on eesmärk siiski saada diilerist parim summa, mis oleks 21 või alla selle. Kui mängija ja diileri käte tulemused on võrdsed on tulemuseks viik ja mängija saab lihtsalt oma panuse tagasi.

Kui mängija kaks esimest kaarti on sama väärtusega, võib ta neid poolitada kaheks eraldi käeks. Seejärel läheb algse panuse summa ühele kaardile ja teisele kaardile tuleb panustada võrdne summa. Mõlemat kätt käsitletakse eraldi ja diiler arveldab mõlemaga eraldi. Ässa paariga antakse mängijale iga ässa kohta juurde ainult üks kaart. Samuti, kui ühele neist ässadest jagatakse kümme on võit võrdne panusega (tulemuseks ei ole Blackjack vaid 21).

Teine mängijale avatud võimalus on duubeldada oma panust, kui kahe algse kaardi jagamisel on kokku 9, 10 või 11. Diiler annab mängijale juurde vaid ühe kaardi. Pane tähele, et diileril pole kunagi võimalust oma kätt poolitada või duubeldada.

Kui diileri nähtav kaart on äss, võib mängija teha panuse, et diileri teine kaart on kümme ja seega käe tulemus on Blackjack. Kindlustus pole mängija jaoks alati hea pakkumine, välja arvatud juhul, kui ta on täiesti kindel, et kümneid on ebatavaliselt palju kaardipakist jäänud välja tulemata.

Kaartide väärtused:

KaardidVäärtus
ÄssSelle väärtus võib olla 1 või 11 sõltuvalt sellest, mis sobib mängijale paremini. See on ilmselt kõige soovitum kaart, mitte ainult tema paindlikkuse tõttu, vaid ka sellepärast, et see kaart on vajalik Blackjacki saamiseks.
Pildikaardid ja 10Nende väärtus on 10
Kaardid 2-9Nende väärtus on vastav nende numbrile

Võidud Blackjackis

Tavaliselt on väljamaksed Blackjackis võrdsed tehtud panusega. Seega näiteks 10 eurone panus toob tagasi 20 eurot (panustatud 10 eurot + kasum 10 eurot). Blackjacki saamine toob aga mängijale kasumi 1.5x. 10 eurose panuse eest makstakse tagasi 25 eurot (panustatud 10 eurot + kasum 15 eurot).

Juhul kui diileri avatud kaart on äss on mängijatel ennast võimalik diileri Blackjacki vastu kindlustada. Juurde tuleb lisada oma panusele 50% ja kui diiler saab Blackjacki saab mängija tagasi nii algse panuse kui ka kindlustuse. Juhul kui diileril Blackjacki ei tule, kaotab mängija kindlustuse ja mäng algse panusega jätkub nii nagu tavaliselt.

Duubeldamisel ja käe poolitamisel tuleb alati algsele panusele sama suur summa juurde lisada. Vastavalt siis kas samale käele või jaotatud käele.

Blackjacki sõnaraamat

Vaatame lähemalt Blackjackis levinud termineid:

  • Ankur - viimane mängija Blackjacki lauas, kellele kaarte jagatakse enne kui diiler oma kätt hakkab jagama. “Ankuril” on oma otsustega mõningane võimalus kontrollida diileri käe saatust.
  • Panuse hoidmine - olukord, kus mängija ei muuda erinevate Blackjacki voorude jooksul oma panuse suurust ühele käele, sõltumata eelmiste mänguvoorude tulemustest.  
  • Rahakassa - žetoonide kogus (rahasumma), millega mängija mängima asub.
  • Blackjack - Kahe esimese kaardiga tulemuse 21 saamine. See annab mängijale 1.5x väljamakse tehtud panusest.
  • Lõhki - olukord kui mängija kaartide kogusumma ületab 21. See tähendab mängija jaoks alati kaotust sõltumata diileri tulemusest.
  • Loobumine - mängija võimalus loobuda käe mängimisest peale kahte esimest jagatud kaarti ja saada sõltumata diileri tulemusest tagasi 50% tehtud panusest.
  • Poolitamine - kahe esimese jagatud sama väärtusega kaardi eraldamine kaheks eraldiseisvaks käeks.
  • Viik - mängija ja diiler saavad sama tulemuse vahemikus 17-21. Mängija panus makstakse tagasi. 
  • Juurde - mängija otsus lisada oma käele järgmine kaart.
  • Seisma - mängija otsus oma käele rohkem kaarte mitte juurde võtta

Üldised soovitused Blackjacki mängimisel

Võitev taktika Blackjackis eeldab, et mängija mängiks oma käsi optimaalselt ja selline strateegia võtab alati arvesse ka diileri nähtavat kaarti. Kui diileri nähtav kaart on hea, näiteks 7, 8, 9, 10 või äss ei tohiks mängija lõpetada kaartide juurde võtmist enne, kui kokku on saavutatud 17 või rohkem. Kui diileri nähtav kaart on kehv, 4, 5 või 6, peaks mängija lõpetama kaartide juurde võtmise kohe, kui ta saab käe summaks kokku 12 või rohkem. Siin on strateegia mitte kunagi võtta kaarti, kui on mingi võimalusi lõhki minna. Eesmärk on lasta diileril loodetavasti minna üle 21. Lõpuks, kui diileri kaart on väga madal, 2 või 3, peaks mängija peatuma kui kokku on 13 või enam.

“Pehme käega” on üldine strateegia kaardi juurde võtmine, kuni kokku on saavutatud vähemalt 18. Seega ei peatu mängija ässa ja kuuega (7 või 17) 17 juures, vaid võtab kaardi juurde.

Panuse duubeldamise põhistrateegia on järgmine: tulemusega 11 peaks mängija alati duubeldama. 10-ga peaks ta duubeldama, kui diileri nähtav kaart ei ole 10 või äss. Kui kokku on 9, peaks mängija duubeldama ainult siis, kui diileri kaart on 2 kuni 6.

Poolitama peaks mängija alati ässasid või kaheksaid; kümneid ei tohiks poolitada, samuti ei tohiks seda teha viitega, kuna kaks viit on kokku 10, mida saab efektiivsemalt kasutada duubeldamiseks. Ka neljasid ei tohiks jagada, kuna kokku 8 on hea number, millega edasi mängida. Üldiselt võib kahtesid, kolmesid ja seitsmeid poolitada, välja arvatud juhul, kui diileril on 8, 9, kümme või äss. Lõpuks, kahte kuute ei tohiks poolitada, kui diileri kaart on halb 2 kuni 6.

KKK